Україна не збирається обмежувати агроекспорт на час карантину

Кабінет Міністрів України на час карантину не обмежуватиме експорт зернових культур, соняшникової олії, м'яса птиці та інших товарів, за поставками яких Україна є лідером. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка під час відеоконференції "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ).

Він зазначив, що у виступі президента від 16 березня дійсно прозвучала теза про необхідність заборонити експорт основних товарів, однак ця теза мала гуманітарний характер і стосувався наявності основних продуктів на полицях супермаркетів

При цьому Качка підкреслив, що питання наявності цих продуктів на внутрішніх ринках міністерство вирішуватиметься через діалог з виробниками та ритейлерами. "Ми бачимо, що всі основні виробники навпаки готові посилювати доставку до місць реалізації продукції, щоб уникнути будь-якого дефіциту", - сказав він. "З іншого боку, ми аналізували товари, брак яких можлива на внутрішньому ринку - це хліб, гречка та сало. Ці продукти в принципі не експортуються і немає сенсу вводити заборону, оскільки вони розраховані на внутрішнє споживання", - додав Качка.

 

Джерело: УНІАН

 

Читати всі новини