Новини

Україна і Гонконг працюватимуть над розширенням ринків збуту для української агропродукції, зокрема мороженої свинини та побічних продуктів з неї, а також жиру з м’яса птиці та переробленого білка з нього. Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра аграрної політики та продовольства України Маркіяна Дмитрасевича та т.в.о. голови Держпродспоживслужби Ольги Шевченко з представниками Центру з питань безпечності харчових продуктів Гонконгу на чолі з Доктором Вонг Ван Крістін.

Читати більше

Незважаючи на нестабільну ситуацію на світовому молочному ринку, Україна в 2023 році вже експортувала на 55% більше молочних продуктів, ніж в аналогічний період минулого року. За січень-лютий було експортовано 16,4 тис. т молочної продукції. Водночас, вартісний показник зріс на 33% проти січня-лютого 2022 року і становить 35,8 млн дол. Об’єми поставок зросли у всіх категоріях, окрім 0403: маслянки, коагульованого молока та вершків, йогуртів, кефіру.

Читати більше

Експорт насіння соняшнику з України з початку сезону-2022/23 (за вересень-лютий) сягнув нового історичного максимуму, склавши 1,54 млн т.

Майже 80% від загального експорту олійної припало на країни Євросоюзу та 19% — на Туреччину.

У розрізі країн лідерами серед імпортерів стали Болгарія (відвантажили 429 тис. т соняшнику; частка в загальному імпорті склала 28%) та Румунія (406 тис. т; 26%).

Читати більше

10 березня в центрі Дія.Бізнес у Варшаві презентували Каталог українських виробників, які планують експортувати до Польщі. Серед них — 20 компаній-учасниць програми експортної підтримки, які презентували свою продукцію польським колегам. Серед компаній — бренди з виробництва техніки, крафтових товарів, рослинних олій, корисних смаколиків, сублімованих ягід, кави, косметики та засобів гігієни, дитячих іграшок, одягу для жінок, чоловіків та навіть домашніх улюбленців.

Читати більше

Враховуючи велику зацікавленість фермерів з Житомирської, Вінницької та Черкаської областей в отриманні мінеральних добрив Сульфат амонію ((NH4)2SO4),  Nitrogen 21%, Sulfur 24%) для підживлення зернових та олійних культур, АГРО відкриває таку можливість у ДАР. 

Читати більше

Кабінет Міністрів 14 березня вніс зміни до порядку розподілу тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини та скасував необхідність отримання погоджень Держрезерву при видачі Мінекономіки ліцензій на імпорт в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти.

Згідно з текстом пояснювальної записки, таке рішення було прийняте з метою підтримки бізнесу і дерегуляції господарської діяльності упродовж дії воєнного стану в Україні та... Читати більше

За даними Держмитслужби, у поточному МР (липень 2022 - 15 березня 2023) Україна експортувала 34,734 млн т зернових та зернобобових. 

У поточному маркетинговому році Україна експортувала: 11,989 млн т пшениці, 2,141 млн т ячменю, 16,6 тис. т жита та 20,29 млн т кукурудзи.

Читати більше

Від початку року експорт автомобільним транспортом тримає зростаючий темп. З 1 по 13 березня загальний експорт агропродукції автомобільним транспортом склав 338 тис. т проти 332 тис. т у лютому та 217 тис. т у січні за аналогічний період.

Відзначається, що березневий експорт автомобілем вже складає основу з 66 тис. т кукурудзи, 38 тис. т пшениці, 30 тис. т соняшнику, 26 тис. т соняшникової олії та 20 тис. т соєвих бобів. 

Читати більше

За січень-лютий 2023 року товарообіг України становив $16,6 млрд, що на 30% менше, ніж за аналогічний період 2022 року. Протягом січня-лютого цього року в Україну імпортували товарів на суму $10,1 млрд, а експортували – на суму $6,5 млрд. Оподаткований імпорт склав $8,1 млрд, що становить 80% загальних обсягів імпортованих товарів.

Читати більше

Україна у межах "зернового коридору" відвантажує через морські порти Одеської області близько 75% від загального експорту агропродукції.

До повномасштабного вторгнення Україна експортувала близько 90% агропродукції морськими шляхами. 

Детальніше: http://bit.ly/3Tn4Wzb

 

Читати більше