Новини

В рамках проекту «Відкритий кордон» сьогодні за участі команди Міністерства інфраструктури України та представників польського Уряду було відкрито рух оновленим пунктом пропуску «Краківець – Корчова». Проект започатковано в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди та погоджено на засіданні українсько-польських міжурядових консультацій. Роботи над збільшенням пропускної спроможності на пункті стартували всього 10 днів тому.

Читати більше

Україна останнім часом експортує наземними шляхами у середньому 1,5 млн тонн зерна на місяць. Про це посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ, координатор Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева заявила на онлайн-брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу. «За останні місяці ми експортуємо десь у середньому 1,5 млн тонн зерна наземними шляхами – залізницею та автошляхами», - сказала Трофімцева.

Читати більше

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великобританії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже пливе до України. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі національного марафону «Єдині новини».

Читати більше

Європейська комісія спільно з V_labs та Rail Cargo Group запустила торговельну платформу для зерна «Зернові шляхи» – Grainlane, яка сприятиме оптимізації експорту зерна з України до держав-членів ЄС. Платформа створена для продажу та купівлі сільськогосподарських товарів, об’єднуючи та зміцнюючи контакти між представниками європейської логістики та українськими трейдерами і фермерами на міжнародному рівні.

Читати більше

Румунія забезпечила транзит понад 1 млн тонн зернових з України від початку повномасштабного наступу росії. Про це заявив Президент Румунії Клаус Йоганніс на спільній з лідерами України, Німеччини, Франції та Італії пресконференції у Києві.

Читати більше

Президент України Володимир Зеленський заявив, що після конференції міністрів країн Світової організації торгівлі (СОТ) для українських товарів буде скасовано ще більше мит. Глава держави зазначив, що рішення після зустрічі 57 країн світу очікуються, зокрема, від чотирьох держав.

Читати більше

Верховна Рада на наступному засіданні планує ухвалити закон про відновлення оподаткування імпорту. Про це повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев в ефірі інформаційного телемарафону.

Читати більше

Єврокомісія погодила фінальний текст Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. Фінальні консультації між делегаціями України та Європейської комісії відбулись за участі керівництва Міністерства інфраструктури України. Текст Угоди передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень українськими перевізниками без дозволів.

Читати більше

Уряд розширив перелік критичного імпорту продукцією тваринництва та продуктами харчування. Про це йдеться у відповідній постанові Кабінету Міністрів (№673 від 7 червня 2022 р.), опублікованій на Урядовому порталі. 

Так, до переліку внесли бджіл, джмелів, молочну сироватку, вершкове масло, свіжі помідори, макаронні вироби, борошно з насіння олійних культур, зернові пластівці, а також низку безглютенових продуктів.

Читати більше

Кабінет Міністрів вніс зміни до обсягів квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, обнуливши квоти на експорт низки енергоресурсів. Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у постанові уряду №666 від 10 червня.

Читати більше