Новини

Протягом січня-серпня 2023 року Україна експортувала 288 тис. тонн м’яса та їстівних субпродуктів птиці – на 9,3% більше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. Хоча у грошовому еквіваленті експорт за 8 місяців цього року скоротився на 8% проти аналогічного періоду 2022 року і сягнув $538,8 млн.

Читати більше

Український ринок сільськогосподарської техніки у 2022 році суттєво скоротився проти 2021 року. Так, машин та обладнання для підготовки або обробітку ґрунту у кількісному виразі поменшало на 35-40%, у вартісному — 50-55%; машин для збирання, обмолоту сільськогосподарських культур на 30-35% у кількісному виразі, у вартісному — на 40-45% та сільськогосподарських тракторів на 45-50% у кількісному і на 40-45% у вартісному виразі.

Читати більше

Ввезення продуктів тваринництва в Україну з Республіки Болгарія обмежено через реєстрацію віспи овець та кіз. Заборонено ввезення в Україну з Республіки Болгарія тварин, сприйнятливих до віспи овець та кіз, репродуктивного матеріалу від них, необроблених вовни та шерсті від овець та кіз.

Детальніше: https://bit.ly/3LyGnMW

 

Читати більше

Міністри сільського господарства Румунії та України узгодили жорсткий новий механізм, за яким до Румунії знову можна імпортувати чотири види зернових. Нова система зобов’яже українських та румунських фермерів отримувати ліцензії.

Читати більше

У січні-серпні 2023 року Україна імпортувала 143,2 тис. тонн мороженої риби (крім рибного філе) – на 8,5% більше, як порівняти з аналогічним періодом 2022 року.

У грошовому еквіваленті імпорт мороженої риби був на рівні $246,3 млн, що на 25,5% більше, ніж за вісім місяців 2022 року.

Найбільші постачальники мороженої риби у січні-серпні 2023 року – Ісландія (22,4%), США (14,4%), Норвегія (13,2%).

Читати більше

Міністри сільського господарства Словаччини та України домовилися створити систему ліцензування торгівлі зерном, що дасть змогу скасувати заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини.

Україна погодилася зупинити скаргу, яку вона подала проти Словаччини до Світової організації торгівлі (СОТ).

Водночас у відомстві не повідомили подробиць того, як працюватиме система ліцензування.

Читати більше

Умови митного контролю та оформлення як імпортних, так і експортних вантажів суттєво змінюються з 7 листопада 2023 року на виконання Плану гармонізації митного законодавства України до митного законодавства ЄС.

Читати більше

У січні-червні 2023 року українські фермери експортували 19,8 тис. т картоплі, що є рекордним показником для України, яка востаннє експортувала більше 10 тис. т картоплі у 2013 році, коли на зовнішні ринки було поставлено 14,7 тисяч тонн. Експорт картоплі за перше півріччя 2023 року був у 2,3 раза вищим від минулорічного показника за аналогічний період і в 3,8 раза вищим, ніж у середньому за останні 5 років. Водночас аналітики зауважують, що ціни на картоплю в Україні залишаються... Читати більше

Українські експортери морозива у серпні скоротили обсяги постачань до 1,16 тис. т, що на 33% менше липневого рівня. Валютна виручка від морозива склала $3,82 млн, що на 30% менше порівняно до липня. Основними напрямками експорту морозива були ЄС (53%), Молдова (27,22%) та Ізраїль (9,66%). Постачання морозива на зовнішні ринки скоротилися через зменшення обсягів у Молдову, Польщу та Болгарію. Морозиво займає 19% експорту молочних продуктів з України.

Читати більше

Європейська комісія не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, коли спливає термін дії відповідних заходів, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку. Єврокомісія проаналізувала вплив обмежень експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС і виснувала, що вони посприяли виправленню цінових стрибків на ринках п’яти держав-членів ЄС, які вимагали заборони.

Читати більше