Новини

Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації». Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 27 вересня.

Постановою передбачається заборонити вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є російська федерація. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування військового стану та... Читати більше

У січні-серпні 2022 року Україна експортувала 263,5 тис. тонн м’яса та їстівних субпродуктів птиці, що на 10,6% менше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

У грошовому еквіваленті експорт за січень-серпень цього року склав $585,8 млн. Це на 32% більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Головними покупцями вітчизняного м’яса та їстівних субпродуктів птиці за вісім місяців 2022 року були... Читати більше

За підсумками серпня український експорт у країни Європейського Союзу майже досяг довоєнного рівня. А за результатами І-ІІІ кварталу навіть перевищить відповідні довоєнні показники. Про це повідомив заступник Міністра економіки - Торговий представник України Тарас Качка в ефірі національного телемарафону.

Читати більше

27 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв низку постанов, які відкривають доступ необмеженому колу українського бізнесу до авторизацій та спрощень, аналогічним тим, які існують у ЄС, врегульовують питання надання митним органам заходів забезпечення сплати митних платежів при ввезенні та/або переміщенні територією України транзитом, а також унормовують окремі положення актів Уряду з Конвенціями про процедуру спільного транзиту і про спрощення формальностей у торгівлі... Читати більше

Із 1 жовтня українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів щонайменше у 35 країн - учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Читати більше

Відтепер українські продавці-експортери можуть продавати свої товари на Аmazon UK та EU, не сплачуючи реферальну комісію, яка в середньому становила 15% з кожного продажу. 

Мінцифра спільно з Укрпоштою, маркетплейс-промоушн агенцією «Disqover Agency» та Startup Ukraine звернулися до Amazon із закликом підтримати українських продавців. Як результат компанія скасувала реферальну комісію для українських підприємців терміном на 1 рік.

Читати більше

Один із найбільших світових портових операторів DP World доправлятиме українські зернові до румунського порту Констанца.

Для покращення експорту до порту Констанца залізницею використовуватимуть нещодавно авторизований термінал у Дорнештах.

Нове залізничне сполучення з’єднає Вадул-Сірет в Україні із вузловим терміналом компанії в порту Констанца через Дорнешти.

Читати більше

У січні-серпні 2022 року Україна відправила на експорт 11,2 тис. тонн живої великої рогатої худоби, що на 28,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті експорт живої ВРХ за вісім місяців сягнув $21,7 млн – на 14,8% більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Читати більше

Мінагрополітики уклало Меморандум про співробітництво з однією з найбільших у світі баз даних AgroChart, яка містить інформацію щодо цін та статистики аграрних ринків від 1970 року.

Ця база даних забезпечуватиме сільськогосподарських виробників актуальною інформацією про кон’юнктуру українського ринку, оцінку експортних можливостей, та відстеження змін, що впливають на експорт та імпорт сільськогосподарської продукції України.

Читати більше

Україна експортувала за перші два тижні вересня 2022 року 2,9 млн тонн агропромислової продукції, що на 40% перевищує аналогічний показник першої половини серпня. Експорт зернових за даний період зріс на 69%.

За 15 днів вересня з України було експортовано 1,8 млн т. зернових, що на 69% більше у порівнянні з аналогічним періодом серпня. Експорт кукурудзи зріс на 49%, пшениці – на 39% та ячменю – на 12%.

Читати більше