- by admin - Sat, 04/30/2022 - 09:26
Вторгнення російських військ в Україну призвело до порушення традиційних шляхів експорту української продукції. За результатами перемовин Держпродспоживслужби з компетентними органами країн-членів ЄС та Європейською комісією відбулися певні зміни в умовах транзиту продукції через ЄС. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Наразі переміщення експортних вантажів з українських потужностей в режимі транзиту здійснюється автомобільним та залізничним сполученням через визначені пункти пропуску.
До транзиту територією країн-членів ЄС допускають вантажі з продуктами, які походять з країн або їх окремих територій, з яких дозволяється ввезення до ЄС продуктів, та сертифікатом для ввезення продуктів в ЄС (форми відповідних офіційних сертифікатів затверджені Регламентом (ЄС) № 2020/2235).
Для сертифікації підконтрольних вантажів для транзиту через ЄС необхідно використовувати форми сертифікатів, опубліковані на вебпорталі Держпродспоживслужби за посиланням.
Також звертаємо увагу, що законодавство ЄС, а саме Регламент (ЄС) № 2019/2124, встановлює порядок здійснення контролю транзиту продуктів з однієї третьої країни до іншої третьої країни, що здійснюється через територію країни-члена ЄС. При цьому, вантажі з продуктами тваринного походження мають відповідати вимогам щодо здоров’я тварин, які сертифікуються у відповідних формах на транзит.
Спеціальні умови транзиту.
Додатково до основних пунктів пропуску на державному кордоні з Республікою Польща та Румунією встановлено тимчасові пункти контролю для залізничного сполучення, які діють виключно для транзитних вантажів тваринного походження – Медика (Шегині) та Вікшани (Вадул-Сірет) відповідно.
Таким чином, транзит продуктів тваринного походження до третіх країн (за межі ЄС) можливий для категорій товарів, які авторизовані на екпорт до ЄС як з схвалених, так і неавторизованих потужностей за умови дотримання вимог щодо здоров’я відповідних форм сертифікатів. Щодо категорій вантажів, які не дозволені на екпорт до ЄС (яловичина, свинина, м’ясні продукти, живі тварини тощо), а відповідно які й не можуть експортувати у режимі транзиту через ЄС – тривають консультації Європейською комісією щодо певних категорій та транзитних умов з точки зору чинних в ЄС правил щодо здоров’я тварин, про результами буде поінформовано.
Джерело: Дія.Експорт.Бізнес