Новини

Рішення польського уряду про заборону імпорту українського збіжжя на польський ринок слушне, але потрібно збільшувати транзит українського зерна на ринки третіх країн через територію РП. “Я вважаю, що рішення про заборону продажу українського збіжжя на польському ринку є слушним. Натомість я переконаний, що треба робити все можливе, аби транзит був якомога більшим”, - підкреслив Дуда.

Читати більше

У межах робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Канади було підписано двосторонні документи. Глава Української держави та очільник канадського уряду підписали оновлену Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Читати більше

UkraineInvest супроводжує створення нового інвестиційного фонду для України на загальну суму 250 - 500 млн дол. США. Зазначається, що під час робочого візиту до Вашингтона СЕО UkraineInvest Сергій Цівкач підписав з Chicago Atlantic (юрисдикція – США, Делавер) меморандум про подальше супроводження установою новоствореного інвестиційного фонду, що сфокусується на Україні.

Читати більше

Україна вдячна Єврокомісії за зусилля з інтеграції українських транспортних шляхів, включно з Дунайською ділянкою, у загальноєвропейську транспортну мережу ТЕN-Т та працюватиме разом з ЄС та країнами-сусідами для розвитку цієї інфраструктури.

Читати більше

Експорт українських ягід з 2014 по 2022 рік зріс з 3,4 тис. тонн до 88,13 тис. тонн або у 26 разів. Зазначається, що виробництво культурних ягід в Україні включає суницю садову(54,31 тис. тонн), малину (65 тис. тонн), смородину та червону порічку (24,69 тис. тонн), та лохини (1,82 тис. тонн).

Читати більше

З метою здійснення верифікації та погодження експорту окремих сільськогосподарських товарів до Республіки Болгарія, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Польща Кабінетом Міністрів України постановою від 19 вересня 2023 року №1020 запроваджено ліцензування експорту деяких товарів до зазначених країн.

Читати більше

Обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України у 2023/24 МР станом на 27 вересня склав 6,3 млн т, що на 20% менше аналогічного показника минулого сезону. Пшениці з початку сезону відправлено 3,1 млн т, що на 12% більше торішнього обсягу.

Читати більше

Про це йшлося під час зустрічі першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки Ю. Свириденко з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо. ЄБРР готовий долучитись до фінансування розмінування аграрних земель та розробити спеціальний фінансовий продукт у співпраці з банками та Міністерством із фінансування робочого капіталу для виробників спецтехніки для розмінування, що може дати поштовх для розвитку технологій та машинобудування в Україні.

Читати більше

Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Світового банку (MIGA) надало перші інвестиційні гарантії для приватних інвесторів в Україну. Серед укладених угод – страхування на суму до 9,1 мільйона доларів для проекту M10 Industrial Park у Львові. Гарантія на здійснену інвестицію та залучене фінансування для будівництва та експлуатації складського комплексу та супутньої інфраструктури в промисловому парку M10. Страхування покриває воєнні ризики впродовж 10 років.

Читати більше

Експорт рафінованої соняшникової олії з України за сезон-2022/23 склав близько 535 тис. т (+5% до 2021/22 МР). Це стало не тільки максимумом за останні 3 сезони, але і другим за величиною показником за всю історію експорту даного продукту після 2019/20 МР (666 тис. т). Основними імпортерами української рафінованої олії залишилися країни Євросоюзу з часткою 45% проти 44% у сезоні-2021/22. Приріст експорту в даному напрямку за сезон-2022/23 становив близько 7%.

Читати більше