Митне оформлення в автоматичному режимі: розпочав роботу пілотний проєкт

19 травня ДМС запровадила пілотний проєкт, оскільки існує багато митних формальностей через автоматизовану систему митного оформлення в автоматичному режимі. За словами розробників, проєкт спрямований на спрощення процедури митного оформлення та створення сприятливих умов для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Наразі пілот стосуватиметься трьох митних режимів (експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки)). Відтепер для цих режимів тестуватиметься так званий автоматичний випуск декларацій. Він передбачає можливість автоматичного оформлення митних декларацій без участі посадових осіб митниць.

Тобто декларації, які відповідатимуть певним критеріям і оцінюватимуться як низькоризикові, направлятимуться системою оформлення в окреме вікно. Якщо у декларації виявляться ризики або спрацьовує система АСАУР, її митне оформлення продовжиться за звичайною процедурою. Якщо ж система не виявить помилок та ризиків, декларація буде оформлена автоматично, про що декларант отримає відповідне повідомлення.

Для реалізації пілоту розроблено спеціальний алгоритм виконання митних формальностей залежно від видів транспорту, митних режимів та типів митних декларацій. Очікується, що отримані в ході реалізації проєкту напрацювання дадуть можливість розширити застосування автоматичного оформлення та у майбутньому підключити інші митні режими.

Зауважимо, що для декларантів процедура подачі декларації залишається без змін.

 

Джерело: ВІСНИК

 

 

Читати всі новини