Відкриті дані бізнесу: доступна фінансова звітність компаній

Фінансова звітність компаній — один з найбільш затребуваних та пріоритетних наборів даних для бізнесу та суспільства. Відтепер вона стала відкритою.

Державна податкова служба оприлюднила їх на Єдиному порталі відкритих даних та на власному веб-порталі. Кожен може ознайомитись з реальним фінансовим становищем компаній та розміром сплачених ними податків до бюджету.

ДПС виконала вимоги оновленої редакції 835 постанови про відкриті дані та оприлюднила фінансову звітність компаній. Це інформація про фінансовий стан та діяльність компанії. Вона містить відомості щодо доходів, збитків, активів та коштів, які знаходяться на балансі.

Відкрита фінансова звітність допоможе українському бізнесу:

  • підвищити прозорість підписання угод з підрядниками;
  • краще оцінити розвиток своєї компанії відносно ключових конкурентів та зрозуміти свою долю ринку;
  • зменшити ризик співпраці з компаніями одноденками.

Відкриття інформації про фінансову звітність компаній — це важливий етап у детінізації ринку та ще один крок до прозорості економіки держави. Знадобилося більше трьох років, аби її публікували у формі відкритих даних. Раніше ця інформація була конфіденційною. Винятки становили приватні акціонерні товариства — їхня звітність була відкритою і вони були зобов’язані її регулярно публікувати.

 

Джерело: Дія. Бізнес.Експрорт

 

Читати всі новини