Комітет Європарламенту схвалив призупинення на рік ввізних мит ЄС на українську продукцію

Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України. Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

«Депутати Комітету з міжнародної торгівлі схвалили пропозицію Європейської комісії про тимчасову лібералізацію торгівлі українською продукцією через агресію росії, яка завадила Україні продовжувати комерційну діяльність з рештою світу. Прийняті положення включають повне призупинення імпортних мит на промислові товари, систему вхідних цін на фрукти та овочі, а також антидемпінгові мита і захисні заходи щодо імпорту сталі на один рік», - ідеться у повідомленні.

Проєкт тексту Комітету з міжнародної торгівлі був прийнятий 38 голосами «за», 1 - «проти» та 3 - утрималися. «Жорстока та свавільна війна, яку веде кремль, спрямована на здатність України продовжувати торгівлю. Однак ЄС може вжити заходів для пожвавлення двосторонніх торговельних відносин, і він це зробить. Скасування митних зборів та відкриття європейського ринку дозволить нам посилити спроможність України торгувати товарами та сільськогосподарською продукцією”, - зазначила доповідач, євродепутат від Латвії Сандра Калнієте.

За її словами, це рішення є не лише символічним, а й відображає твердість політичних зобов’язань ЄС перед Україною. «Цими безпрецедентними заходами лібералізації торгівлі ми прагнемо допомогти Україні зберегти її торговельні позиції з рештою світу. Коли ми говоримо, що Україна не самотня в цій боротьбі, ми це справді маємо на увазі», - наголосила Калнієте.

19 травня документ має бути винесений на голосування всього Європейського парламенту і набуде чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику ЄС. Як відомо, ЄС є найбільшим торговельним партнером України, товарообіг з яким у 2021 році становив понад 40% зовнішньої торгівлі країни. У свою чергу, Україна є 15-м найбільшим торговельним партнером ЄС.

 

Джерело: Укрінформ

 

 

Читати всі новини