Уряд зробив крок до підписання Програми Європейського Союзу «Єдиний ринок» на 4,2 млрд євро

Уряд затвердив Проект розпорядження Президента  України «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейською Комісією щодо укладення Угоди між Україною та ЄС щодо участі України в програмі ЄС“Єдиний ринок” (2021—2027)». Відповідне рішення було затверджено на засіданні КМУ 17 січня 2023 року. Цей документ передбачає створення делегації України для переговорів щодо узгодження тексту Угоди та подальшого її підписання, а також затвердження Директиви делегації.

Програма має сприяти спрощенню доступу до ринків, створенню сприятливого бізнес-середовища, сприяння розвитку та росту бізнесу, забезпеченню конкурентоспроможності і стійкості компаній та цілих секторів економіки (поєднання екосистем, кластери). Вона буде допомагати розвитку підприємницького середовища, включаючи схеми менторства. Серед іншого, передбачається  участь у Європейській мережі Підприємств (EEN), Еразмус для молодих підприємців (EYE), спільних кластерних ініціативах.

Зокрема фінансування програми буде направлено на:

зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих і середніх підприємств (МСП) - фінансування складає 24% від загального бюджету Програми, приблизно 1 млрд євро, що забезпечить можливість надання різних форм підтримки бізнесу;

створення та поширення високоякісної європейської статистики - фінансування складає 13% від загального бюджету Програми, приблизно 546 млн євро, що дозволить Україні брати участь у розширеному партнерстві, спрямованому на розробку нової європейської статистики з використанням багатьох джерел даних, передових методів аналізу даних, смарт систем і цифрових технологій.

Детальніше: http://bit.ly/3XGZR5V

 

 

Читати всі новини