Україна з початку року збільшила імпорт курятини в півтора рази

Україна за чотири місяці 2020 року збільшила імпорт курятини до 16,1 мільйона доларів, що на 46,7% більше, ніж у січні-квітні минулого року (10,9 мільйона доларів). Про це свідчать дані Державної митної служби. Основними постачальниками м'яса птиці в Україну за вказаний період були Польща (56% всіх закупівель) і Угорщина (понад 25%).

Водночас експорт курятини з України збільшився на 11,5% – до майже 200 мільйонів доларів. Найбільше курятини експортувалося в Нідерланди (18%), Саудівської Аравії (15%) і Німеччини (14,5%). Крім того, у січні-квітні Україна скоротила експорт яєць майже на 30% – до 33,4 мільйона доларів (з 47,5 мільйона доларів у січні-квітні 2019 року).

Імпорт яєць скоротився у 2,5 раза – до 3,08 мільйона доларів з 7,9 мільйона доларів минулого року. Основними покупцями українських яєць у січні-квітні були Об'єднані Арабські Емірати (31% постачань), Латвія (12%) та Саудівська Аравія (11%). Як повідомлялося раніше, у квітні Антимонопольний комітет України рекомендував найбільшому виробнику курятини в Україні агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" (МХП) утриматися від надмірного експорту курятини за кордон, щоб уникнути дефіциту в Україні.

Водночас уряд не планує на час карантину, який триватиме в Україні, щонайменше, до 22 травня, обмежувати експорт зернових культур, соняшникової олії, м'яса птиці та інших ключових експортних позицій.

 

Джерело: УНІАН

 

Читати всі новини