Україна та Японія провели зустріч до Дев’ятого засідання Координаційної ради з питань економічного співробітництва

9 грудня відбулася онлайн-зустріч на рівні голів Координаційної ради з питань економічного співробітництва з Японією при Міністерстві економіки України та Комітету ділового співробітництва з Україною

Японської федерації бізнесу «Кейданрен». Очолили захід Перша віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко та голова Комітету «Кейданрен», голова Ради директорів корпорації «Марубені» Фумія Кокубу. Перша віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко відзначила, що Україна і Японія мають великі перспективи для розвитку взаємовигідної економічної співпраці, зокрема йдеться про торговельну лібералізацію, розширення інвестиційної присутності японського бізнесу в Україні, спільна взаємодія у глобальних проектах. Юлія Свириденко поінформувала японських колег щодо економічної ситуації в Україні, яка в умовах обмежень, викликаних пандемією COVID-19, наразі характеризується відновленням активності та зростанням. Так, за 9 місяців 2021 року ВВП країни збільшився на 2,1%. Сфера промисловості також демонструє зростання виробництва на 1,4% за 10 місяців поточного року, у сільському господарстві за підсумком січня-жовтня спостерігалося прискорення зростання виробництва на 13%.

Перша віце-прем’єр-міністр наголосила, що за підсумком січня-вересня 2021 року обсяг освоєних капітальних інвестицій в Україні зріс на 9,7% порівняно з відповідним періодом минулого року. Зокрема, японські інвестиції в Україну станом на 30.06.2021 склали $229,6 млн (+ $20,2 млн). На сьогодні одним із перспективних механізмів залучення нових інвестицій у державний сектор економіки України є державно-приватне партнерство. Українська сторона зацікавлена у залученні японського бізнесу до реалізації інфраструктурних проектів.

Заступник міністра Тарас Качка підкреслив, що значним поштовхом для розвитку торговельно-економічної співпраці між двома країнами стане укладання Угоди про вільну торгівлю. «За 9 місяців поточного року товарообіг між Україною та Японією склав $1,1 млрд, що на 35,6% більше за аналогічний період минулого року. Зокрема, експорт України збільшився у 2,3 рази. Лібералізація торгівлі сприятиме реалізації торгового потенціалу між нашими країнами та стимулюватиме бізнес-партнерство», - зауважив Тарас Качка.

Сторони обговорили інші важливі аспекти економічної співпраці та наголосили на важливості реалізації спільних бізнес-проектів у сфері енергетики, літакобудування та авіації, машинобудування, ІТ, туризму, сфері охорони навколишнього середовища та ін. Наприкінці зустрічі Перша віцепрем’єр-міністр України запросила японську делегацію відвідати Київ у першому кварталі 2022 року з метою проведення спільної Координаційної ради з питань економічного співробітництва.

До заходу долучились Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, представники Мінекономіки та інших міністерств, Офісу Президента України.

 

Джерело: Дія.Бізнес.Експорт

 

Читати всі новини