- by admin - Mon, 01/24/2022 - 08:00
Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та його заступники провели зустріч з послами країн «Великої сімки». Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України. Головними темами до обговорення були результати інфраструктурних реформ, кроки до поліпшення інвестиційного клімату, заходи з підвищення безпеки, екологічності та енергоефективності транспорту.
«За останні роки ми значно покращили наші взаємовідносини з країнами-партнерами G7 у розрізі інфраструктурних проєктів. Ми відчуваємо підтримку та розуміння наших ініціатив у рамках президентської програми «Велике будівництво» — вірю, що це стане стимулом для розширення можливостей співпраці. Зокрема, у 2022 році ми розпочинаємо конкурс на визначення концесіонерів у 4 великі українські порти. Нам потрібні системні досвідчені інвестори, які зможуть у швидкі терміни модернізувати портову інфраструктуру і наростити її потужності. Уже цього року відбудуться низка важливих міжнародних тендерів на закупівлю нового рухомого складу для Укрзалізниці, визначення підрядника для будівництва КОДу та учасників дорожніх проєктів державно-приватного партнерства. Усі ці проєкти — шанс поглибити співпрацю з нашими міжнародними партнерами, залучити в Україну сучасний досвід та технології», — розповідає Олександр Кубраков.
Олександр Кубраков розповів про реалізацію проєктів з розвитку енергоефективності та екоорієнтованості громадського транспорту, впровадження в Україні мультимодальних перевезень, розвиток водного та залізничного транспорту, як альтернативи до автомобільного, а також в цілому про кроки до декарбонізації транспортної системи в нашій країні.
Говорячи про торговельний потенціал між Україною та країнами G7, Олександр Кубраков наголосив, що є випадки обмеження українського експорту до країн ЄС з боку наших західних країн-сусідів: «За останні 4 роки, з моменту укладання Угоди про асоціацію, товарообіг між Україною та Європейським Союзом збільшився більше ніж на 60 %. З кожним роком цей показник зростатиме. Водночас зараз ми відчуваємо, що на наших кордонах з ЄС відбувається штучне обмеження українського експорту.
Ми розраховуємо на сприяння у запуску переговорного процесу щодо лібералізації міжнародних автомобільних вантажних перевезень. Подібне рішення допоможе уникнути торговельної кризи, відійти від політики обмеження та стримування, а також значно розширити можливості для співпраці між Україною та країнами G7».
Джерело: Дія.Бізнес.Експорт