Укроборонпром впроваджує механізм “єдиного вікна” для транскордонної торгівлі

Укроборонпром готовий до запровадження з 4 квітня механізму “єдиного вікна” в експортно-імпортних операціях. Скасування практики надання документів у паперовій формі з переходом виключно на електронний формат спростить бюрократичні процедури для спецекспортерів за рахунок однократного подання ними уніфікованої інформації для контролюючих органів.

Механізм "єдиного вікна" скоротить час експортно-імпортних операцій і поліпшить інвестиційну привабливість національного оборонно-промислового шляхом законодавчого врегулювання взаємодії між державними органами та учасниками транскордонної торгівлі. Це скасує низку перешкод для експорту українських озброєнь і військової техніки, зменшить витрати спецекспортерів та кількість документів, що вони подають для митного оформлення товарів і їх пропуску через митний кордон

Це рішення забезпечить прозорість митних процедур у пунктах пропуску через державний кордон та в місцях митного оформлення товарів і транспортних засобів. А відтак буде зменшено поле корупційних ризиків за рахунок автоматичного оформлення митних декларацій і принципу безпаперової взаємодії державних органів та суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, що впровадження механізму "єдиного вікна" передбачено Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України". Документ прийнято Верховною Радою України у жовтні 2018 року.

 

Читати всі новини