Новини

Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України. Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

Читати більше

Держава спільно з партнерами працює над розширенням можливостей для українського експорту, насамперед аграрної продукції. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13 травня.

Читати більше

16 травня 2022 року у Варшаві Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою, Віце-прем'єр-міністром, Міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту Українських зернових.

...
Читати більше

У березні 2022 року український експорт скоротився на 57,9% проти лютого, а імпорт - на 75,8%. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна служба статистики.

"У березні 2022 р. порівняно із лютим 2022 р. сезонно скориговані обсяги експорту скоротилися на 57,9%, а імпорту – на 75,8%. Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі у березні 2022 р. було позитивим і становило 819,4 млн дол. США", - йдеться у повідомленні.

Читати більше

За прогнозом Департаменту сільського господарства США (USDA) світового балансу основних сільськогосподарських культур на наступний 2022/23 маркетинговий рік очікується зменшення виробництва пшениці в Україні на 35%, а кукурудзи - вдвічі.

Читати більше

Під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра Польщі Генрика Ковальчика та Першої віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко було досягнуто домовленостей щодо шляхів спрощення торгівлі через українсько-польський кордон.

Так, польська сторона ухвалила рішення забезпечити роботу ветеринарних і санітарних служб у режимі 24/7. Для цього працівники відповідних служб будуть переведені на українсько-польський кордон. 

Читати більше

Через російську агресію Україна втратила традиційні шляхи експорту своєї продукції морським транспортом, що призвело до необхідності  оновлення умов ввезення та транзиту українських товарів через територію ЄС. За результатами перемовин з Європейською Комісією та країнами-членами ЄС ці умови було оновлено. Зокрема, досягнуто домовленості щодо транзиту української продукції за допомогою паромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісачеа-Орлівка.

Читати більше

Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2022 рік. Просо та цукор дозволено відправляти на експорт. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів №549 від 7 травня 2022 року.

Читати більше

З метою забезпечення нагальних потреб для відновлення економічної активності суб'єктів господарювання легкої промисловості Міністерство економіки України спільно з Українською асоціацією підприємств легкої промисловості опрацьовує питання внесення змін до переліку товарів критичного імпорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2022 № 153.

Читати більше

Інші країни, насамперед Близького Сходу та Африки, не зможуть обійтися без експортних поставок української с/г продукції. Замінити її нічим фізично, у тому числі поставки з країни-агресора російської федерації чи з будь-якої іншої.

На цьому перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Читати більше