Румунія забезпечила транзит більш як 1 мільйона тонн зерна з України

Румунія забезпечила транзит понад 1 млн тонн зернових з України від початку повномасштабного наступу росії. Про це заявив Президент Румунії Клаус Йоганніс на спільній з лідерами України, Німеччини, Франції та Італії пресконференції у Києві.

«Ми бачимо, що є ще один елемент шантажу з боку росії – вона обернула на зброю експорт зернових з глобальними наслідками. Ми сьогодні говорили про можливі шляхи розв'язання продовольчої кризи», - сказав Йоганніс. Він зауважив, що одним з них є транзит українського експорту через Румунію, яка вже слугує як перевал зернових.

«Ми працюємо над тим, щоб знайти найліпші рішення для забезпечення транзиту через наш румунський чорноморський порт Констанцу і також наш порт на Дунаю. Від початку російської навали порт Констанца забезпечив вже транзит понад мільйона тонн зернових з України», - поінформував Президент. Йоганніс також заявив, що невиправдану і нічим не спровоковану агресію росії треба зупинити.

«Ми обговорили з Президентом Зеленським конкретні шляхи , як подолати цю екзистенційну загрозу. Ми й надалі шукатимемо комплексні рішення, як допомогти Україні чинити опір російській навалі», - підкреслив політик. Румунський лідер також відзначив, що 1,23 млн українців перетнули кордон його країни, а понад 250 тисяч українських дітей пішли до школи. «Українці можуть розраховувати на румунський уряд і на румунський народ скільки потрібно», - наголосив він.

 

Джерело: Укрінформ

 

 

Read all news